ZŠ Horšovský Týn - třída III.C
Mgr. Jitka Krbcová

domácí úložky
|<  <<  43/45    >>  >|
10.12.2020
čteníSlabikář, str. 13, cvičení s tužkou - doplnili jsme "e é" a přečetli. Úkol s hvězdičkou - přečetli jsme oba sloupce a spojili věty, které se stejně čtou. Str. 14 - vyvodili jsme si písmenko a hlásku "j J". Pod slova ve žlutém sloupci jsme udělali obloučky a četli jsme.
psaníPsali jsme tento diktát: táta síla laso teta tele. Písanka, str. 9 - celá.
matematikaMatematika pracovní sešit, str. 55 - dokončili jsme stránku, pracovali jsme podle pokynů. Str. 56 celá - pracovali jsme podle pokynů ve spodní části stránky.
9.12.2020
čteníSlabikář, str. 12: úkol se srdíčkem - skládáme a pak vpisujeme správná písmena. Úkol s hvězdičkou: přečíst a pak zakroužkovat správnou větu. Str. 13: číst sloupečky, číst úkol se srdíčkem, složit a napsat do mřížky slovo "lopata".
psaníPísanka str. 8 - dokončit. Sešit s myškou: do sešitů jsem vložila papír s úkoly, které budeme postupně dělat. Ten samý papír najdete v příloze a do sešitu s myškou dnes uděláte úkol č. 1.
matematikaV příloze u psaní je kromě úkolu ze psaní i úkol z matematiky. Dominové karty si buď vytiskněte nebo přemalujte do čtverečkovaného sešitu a ke každé dominové katě udělejte 2 příklady na sčítání a 2 příklady na odčítání. Pracovní sešit, str. 55, cv. 1, 2, 3, 4. Pracujte podle pokynů.
prvoukaPrvouku máte u mě. Pokud to půjde, pošlete prosím někoho ke mně pro sešit.
8.12.2020
čteníNic nového jsme nečetli. Stále trénujte čtení žlutého sloupce na str. 12. Dále si na str. 10 udělejte úkol s hvězdičkou. Větu přečtěte a místo obrázku složte slovo s písmenek skládací abecedy (mísu, lupu, pusu, sele).
psaníPsali jsme diktát: lípa pusa sele Pepa. Dále si v písance na str. 8 udělejte první 4 řádky.
matematikaPsali jsme desetiminutovku do čtverečkovaného sešitu (děti píší pouze výsledky): 0+1, 1+1, 2+1, 2+2, 2+3, 3-3, 4-2, 5-1, 2-1, 4-1. Matematika, pracovní sešit, str. 54, cv. 2, 3, 4. U cvičení č. 4 začněte spojovat u čísla 1 a spojujte vždy to nejbližší další číslo. U druhého obrázku začnete u čísla 6, u třetího také u č. 6 a u čtvrtého také u č. 6. Pokud spojujete správně, vyjde vám nápis: MÁME.
7.12.2020
čteníSlabikář, strana 12. V úkolu s kytičkou jsme si červeně kroužkovali velká tiskací "Z" a modře malá tiskací "t". Pod slabiky a slova ve žlutém sloupečku jsme si udělali obloučky a trénovali jsme čtení.
psaníPísanka, str. 7 - nácvik malého psacího t. První 3 řádky dělejte tužkou, zbytek stránky perem.
matematikaVe čtverečkovaném sešitu máte nalepené dvě dominové karty. Udělejte ke každé kartě 4 příklady (2 příklady na sčítání a 2 na odčítání). Matematika, pracovní sešit, str. 53 - pracujte podle zadání. Str. 54, cv. 1 - zvolte si barvy a diktujte např. Vybarvi modře největší číslo, červeně vybarvi nejmenší číslo, žlutě vybarvi číslo, které je hned za pětkou apod.
27.11.2020
čteníDokončili jsme stranu 6. Úkol s tužkou: doplňovali jsme chybějící slabiky. Úkol s hvězdičkou: kroužkovali jsme stejnou barvou stejně znějící slova. Str. 7. Na celé stránce jsme si udělali obloučky a čteme celou stránku. Úkol s kytičkou je vysvětlený dole na stránce. Druhá slabika je vždy první slabikou dalšího slova. I tady jsme pod slabiky malovali obloučky.
psaníPísanka, str. 4. První řádku pište určitě tužkou. Ostatní řádky můžete perem. Udělali jsme i úkol s hvězdičkou.
matematikaPracovní sešit, str. 48, cv. 6. Pracujte podle zadání. Str. 49, cv. 1, 2, 3, 4. Pak si vybarvěte mašličku na drakovi. Hravý početník, str. 5 - 1. sloupeček.
prvoukaDokončili jsme stranu 16. Pracovali jsme podle zadání ve spodní části stránky.
20.11.2020
čteníZkontrolovali jsme plynulost čtení na listu s písmenem "m". Nově jsme četli text s písmenem "l". Najdete ho v příloze. Ve středeční příloze pak byly ty 3 stránky na opakování. Dnes jsme dělali tu poslední - slovo - obrázek. Opět jsme nic nestříhali, kroužkovali jsme stejnou barvou.
psaníPísanka str. 31 - celá.
matematikaPracovní sešit, str. 44, cv. 4, 5, 6. Str. 45 - celá stránka. Odčítání jsme si vysvětlovali jako "ubírání". Mám 5 bonbónů, sním - uberu 2, kolik mi zbyde? Tak, jak jsme si říkali čísla, tak jsem kartičky s čísly skládala s mezerami za sebou. Do první mezery jsme dali kartičku se symbolem "mínus" a do druhé mezery pak kartičku se symbolem "rovná se". Hravý početník, str. 3, první sloupeček - rozklady.
19.11.2020
čteníDnes jsme udělali druhou stránku z přílohy, kterou jsem vám k úkolům přidávala včera. Kroužkujete stejnou barvou obrázek a počáteční slabiku. Nic nestříhejte. V dnešní příloze najdete procvičování čtení s písmenkem "m". Obloučky jsou tam již udělané, tak trénujte čtení.
psaníPísanka, str. 27 - dopsat řádky se slovem "pes" a "les" - píšete psacím písmem. Str. 28, celá stránka. První 2 řádky pište určitě tužkou, pak můžete pokračovat perem.
matematikaMatematika, pracovní sešit str. 43 celá. Není tam nic těžkého. Pracujte podle pokynů. Hravý početník, str. 4 - první sloupeček.
18.11.2020
psaníPísanka č. 1, str. 26 - 27. Str. 26 celá, str. 27 - prvních 5 řádek.
matematikaMatematika pracovní sešit, str. 42 celá. Hravý početník, str. 2, třetí sloupeček - Doplň číslo.
18.11.2020
čteníProcvičujte si čtení slabik a jednoduchých slov v Živé abecedě. V příloze najdete opakovací úkoly, o kterých jsem mluvila (psala) v pondělí. Je tam práce na každý den ode dneška do pátku. Každý den jednu stránku. U těch vystřihovacích úkolů klidně jen kroužkujte obrázek a správnou slabiku (nebo slovo).
16.11.2020
psaníZadám úkol ze psaní jak na dnešek, tak na zítřek (státní svátek). Písanka, str. 24 – 25. Je to jen opakování a procvičování.
matematikaPracovní sešit, str. 41, cv. 1, 2, 3, 4. U cvičení 3 děláte rozklad a domalováváte svíčky. Ve cvičení 4 sčítáte čísla na křídlech motýlků.
|<  <<  43/45    >>  >|

nahoru webmaster