ZŠ Horšovský Týn - třída IV.C
Mgr. Jitka Krbcová

zprávy pro rodiče
|<  <<  61/66    >>  >|
13.11.2020
Práce na doma 13.11.
Práci na doma najdete v domácích úložkách.
12.11.2020
Práce na doma 12.11.
Úkoly na dnešní den najdete v domácích úložkách.
11.11.2020
Práce na doma 11.11.
Práci na dnešní den najdete v domácích úložkách.
10.11.2020
Práce na doma 10.11.
Všechny úkoly na dnešní den najdete v domácích úložkách. Připomínám Juniorfest online. Potřebovala bych od vás vyjádření ohledně objednání filmu Pan Tau pro naši třídu v rámci Juniorfestu 2020. Vše jsem vysvětlovala v mailu. Zpětnou vazbu mám zatím jen od pěti rodičů.
9.11.2020
Práce na doma 9.11.
Milé děti, máme tu nový týden, a tak hurá do práce. Všechny úkoly najdete v domácích úložkách.
6.11.2020
Práce na doma 6.11.
Práci na dnešní den máte v "domácích úložkách".
5.11.2020
Psaní perem
Vážení rodiče a hlavně milé děti, listopad v první třídě je většinou měsíc, ve kterém už prvňáčkové začínají do písanek psát perem. Pokud jsou děti ve škole, paní učitelka ví, jak píší, a může pak rozhodnout, kdo už může zkoušet psát perem. Protože situace je taková, jaká je, letos na to půjdeme jinak. Budete se muset rozhodnout doma sami. Pokud doma vidíte, že prvňáček už při psaní netlačí na tužku, můžete zkusit psaním perem. Pořiďte si pero plnící - na bombičky. Zatím zakazuji používání per značky Tornado apod. a gumovacích per. Nebojte se, postupně vám je dovolím, ale teď ne. To plnící pero je totiž mnohem náchylnější, a to my teď potřebujeme. Pokud bude žáček na pero při psaní tlačit, rozbije si ho. A my potřebujeme, aby nikdo při psaní na psací potřeby netlačil. Až se děti naučí správné technice psaní, začneme používat i jiný typ per (gumovací, Tornado apod.). Pero zatím používejte pouze v písankách. Při nácviku nového písmenka použijte tužku. Jde hlavně o ty řádky, kde se procvičuje cvik, který potřebujete v tom daném písmenku a ten větší tvar písmene. Jakmile budete psát už písmenko v té správné velikosti, můžete použít pero. Dále doporučuji: Děti nezmizíkují! V případě potřeby zmizíkuje pouze rodič. Pokud se něco nepovede, doporučuji jednou čarou škrtnout a jede se dál. Tak ať se vám daří! Paní učitelka
5.11.2020
Práce na doma 5.11.
Český jazyk, čtení, online hodina: ŽA str. 40, úkol s hvězdičkou. V tomto úkolu ´kolu budeme číst slabiky a následně i slova. Pod každou slabikou si opět děláme obloučky. Oblouček děláme i pod slabikou, která má jen jedno písmenko (hlásku). Úkol se srdíčkem: čteme slabiky ve středu kytiček. Pokud bude čas, řeknu slabiku a vybarvíme střed kytičky s danou slabikou určitou barvou. Např: Slabiku „LÍ“ vybarvi zeleně apod. Str. 41, úkol s hvězdičkou. Budeme číst slabiky na stromě a pod každé jablíčko naznačíme tečkou nebo čárkou délku slabiky. Opět, pokud zbyde čas, budeme zkoušet říkat slova, která začínají danou slabikou. Psaní: Písanka str. 12-13. Dnes nás čeká písmenko „l“. U psaní slabik nezapomeňte, že slabiky píšeme jedním tahem a pak teprve dopisujeme čárky nebo tečky nad písmenky. U obrázků pak píšeme počáteční slabiku. Matematika: Pracovní sešit, str. 36, celá stránka. Pracujte podle zadání, není tam nic těžkého, vše je vysvětleno u jednotlivých cvičení.
4.11.2020
Práce na doma 4.11.
Čtení: Neustále trénujeme čtení známých slabik. Včera jsme v ŽA četli slabiky na str. 37, úkol s hvězdičkou. Klidně si je dnes přečtěte znovu. Pak se podívejte na str. 36. Vždy je tam řada obrázků a pod ní rámeček se slabikami. Slabiky si nejdříve přečtěte a pak spojte obrázek s počáteční slabikou. Buď spojujete nebo kroužkujete stejnou barvou. Takhle udělejte všechny 4 skupiny obrázků a slabik. Psaní: Písanka, str. 11 – celá stránka. U obrázků píšete počáteční slabiku. Matematika, online hodina: Budeme pracovat na str. 34. Na této stránce najdete způsob, jakým se sčítá pomocí číselné osy. Možností je několik. My budeme pracovat tak, jak je ukázáno ve cvičení 4 vlevo. Např. příklad: 2+3= Nejdříve si na číselné ose najdeme číslo 2. Barevně si ho označíme. Pak máme udělat plus tři. Budeme skákat od čísla 2 a uděláme 3 skoky po 1 dílku. Skoky malujeme pomocí obloučků. Číslo, ke kterému jsme doskočili si dáme do kroužku. Krásně pak uvidíme výsledek příkladu. Při nácviku příkladů na sčítání používejte číselnou osu, kuličkové počítadlo, předměty, které budete skládat na stůl a klidně i prsty na ruce. Děti si postupně sčítací vazby zafixují a žádnou pomoc počítadla, prstů atd. už nebudou potřebovat. Jde jen o to: trénovat, trénovat, trénovat. Prvouka: Dnes budeme pracovat na str. 11. Pracujte podle pokynů. U úkolu 2 netuším, kolik kaštanů na obrázku je. Schválně, kdo jich najde nejvíc? U úkolu 1 je zásadní informace: strom má kmen, keř kmen nemá. A zkuste se podívat na své Podzimníčky. Z jakých stromů (keřů) jste požívali listy, plody apod.?
3.11.2020
Práce na doma 3.11.
Český jazyk – online hodina: Písanka, str. 9, úkol s rukou. Na volné řádky si napíšeme diktát písmenek, která už umíme psát. Píšeme zleva doprava. Diktát: i e a u á é í o ú ů. Diktát nadiktujeme a dospělý ještě jednou pro kontrolu přečte. Pak přečte prvňáček a znovu si čtení diktát kontroluje. Pak se podíváme do Živé abecedy na str. 37, úkol se srdíčkem. Budeme do mřížek pokládat písmenka ze skládací abecedy. U obrázků stanovíme počet a délku slabik. Písmena pak do mřížek napíšeme. Úkol s hvězdičkou čteme. Písanka st. 10. Dnes budeme psát písmenko „m“. Nezapomeňte si procvičit prstíky před psaním. Matematika, str. 33 celá. Pracujte podle pokynů, není tam nic těžkého. Na str. 32 si dodělejte cv. 1. Na nitku navlékněte 5 korálků, na dort domalujte 5 svíček na kartičky domalujte vlevo 5 puntíků a vpravo 4 puntíky.
|<  <<  61/66    >>  >|

nahoru webmaster