ZŠ Horšovský Týn - třída III.C
Mgr. Jitka Krbcová

zprávy pro rodiče
|<  <<  41/41  
14.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 14.9.
Moje první psaní, str. 10. Děláme vajíčka kolem kuřátek, už trénujeme správný sklon písma. Ruka lehce klouže po papíru. Živá abeceda, str. 8 celá. Pracovali jsme podle pokynů ve spodní části stránky. Kočičky jsme zakroužkovali stejnou barvou jako jejich klubíčka. Matematika, str. 8 celá. Opět jsme pracovali podle pokynů u jednotlivých cvičení. Pak jsme si vzali prázdný papír A5 (velikost malého sešitu), přeložili jsme ho napůl a vznikla nám tak levá a pravá polovina. Podle diktátu jsme pak malovali: 2 červená srdíčka na levou polovinu, 1 modrou hvězdičku na levou polovinu, 1 žluté sluníčko na pravou polovinu, 3 zelené míče na levou polovinu, 2 modré mráčky na pravou polovinu a jednoho černého ptáčka na pravou polovinu.
13.9.2020
Druhý týden ve škole je za námi
Vážení rodiče, mám pro vás jen několik málo informací. Během následujícího týdne už probereme první písmenko. Mějte tedy v pohotovosti desky - zásobníky na písmenka. Nové písmenko děti vždy dostanou den předem nerozstříhané. Vy si ho doma rozstříháte, dáte do zásobníku a hlavně podepíšete. Dále vás poprosím, zda byste dětem pořídili kartonové desky A4 na sešity. Necháme si je ve škole a budeme do nich zakládat výkresy. Předchozí třída desky z 1. třídy používala až do 5. ročníku. Fungovalo to skvěle. Nekupujte žádné drahé a nemusí být úplně ty nejobjemnější. Další věc: ve čtvrtek jsem si vybrala od dětí žákovské knížky a do pátku jsem tam zapsala známky, které děti doposud nasbírali. Budu to tak dělat každý týden. Vždy ve čtvrtek si nechám ŽK a zapíšu do nich známky za celý týden. Do žákovských knížek jsem vložila i zápisové lístky na Angličtinu hrou, kterou se zájemci z naší třídy, povedu. Lístky prosím vyplňte a pošlete mi je zpět do školy. Angličtina začne až od října, tzn. od 5.10. 2020. V pátek jsme si s dětmi rozdali i nabídku dětského knižního klubu. Nabídek bylo víc, protože jste dostali i katalogy z jara, které si kvůli zavřeným školám k dětem nedostaly. Součástí každého katalogu je i objednací lístek. Pokud máte o nějakou knihu zájem, lístek vyplníte, odstřihnete a pošlete po svém prvňáčkovi do školy. Pokud byste chtěli o nějakou knihu z katalogu napsat Ježíškovi, dejte mi prosím vědět spolu s objednacím lístkem a až knížky přijdou, zařídím předání Ježíškovi - vám, tak aby se děti nic nedozvěděly. A to nejlepší nakonec! Ve fotogalerii je už první album s fotkami z naší třídy! Tak se jukňete. Opatrujte se. Jitka Krbcová
11.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 11.9.
Moje první psaní, str. 8 - 9. Spirálky točíme na obě strany. Nezapomeňte si před psaním procvičit prstíky a při psaní myslete na to, abyste netlačili na progresu. Živá abeceda, str. 7, cv. s hvězdičkou a cvičení se srdíčkem. Pracujte podle pokynů ve spodní části stránky. Barevné příklady, str. 2 - horní rámeček. Pracujte podle zadání. Prvouka, str. 3,cv. 1. Tužkou jsme na volné místo namalovali naši školu. Obrázek jsme se pokusili zjednodušit. Namalovali jsme obdélník na ležato, po stranách jsme pak k němu domalovali čtverce. Nad čtverce jsme udělali špičaté střechy a špičky střech jsme nad obdélníkem spojili. Do čtverců i do obdélníku jsme namalovali 2 řady oken, do obdélníku ještě dvoje vchodové dveře. Okna jsme nepočítali. Každý jich namaloval jiný počet. Obrázek jsme vybarvili.
10.9.2020
Roušky ve škole
Vážení rodiče a milé děti, jak víte ve společných prostorách školy jsme teď všichni povinni nosit roušky. Musím pochválit 1.C - všichni ji měli a všichni měli i igelitový sáček na to, aby si měli kam roušku odložit. Doporučuji do aktovky přibalit i roušku náhradní. V případě potřeby je pak kam sáhnout. Klidně přibalte i náhradní igelitový sáček. Myslím, že nás čeká poměrně dlouhé období s rouškami, tak ať to zvládneme. Vzhledem k hezkému počasí navrhuji i to, abyste dětem na roušky přidělali gumičky tak, aby si ji mohly pověsit na krk. Při pohybu po škole ji musí mít na obličeji a venku si ji mohou sundat, tak ať nemusíme venku řešit kam s rouškou. Opatrujte se a všem přeji hlavně hodně zdraví. Jitka Krbcová
10.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 10.9.
Živá abeceda, str. 6 celá - pracujte podle zadání ve spodní části stránky. Moje první psaní, str. 6 a 7, Ruka je položená na papíře a při psaní zlehka klouže. Matematika, str. 6, cv. 3, str. 7 celá - pracujte podle pokynů.
9.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 9.9.
Moje první psaní, str. 5. Je to cvik na uvolnění zápěstí. Ruka lehce leží na papíře a pomocí pohybu zápěstí děláme tečky - mák na misky. Připomínám procvičení ruky před psaním. Živá abeceda, st. 5 - celá. Úkoly s hvězdičkou: Povídali jsme si o obrázcích, co je na nich špatně a jak by to mělo být správně. Úkol se srdíčkem: Nepracovali jsme zcela podle pokynů v učebnici. Hledali jsme rámečky se stejnými tvary. Pokud jsme v rámečku našli dva naprosto stejné tvary, kroužkovali jsme rámeček modře. Žlutě jsme zakroužkovali rámečky, ve kterých byly tvary zrcadlově obráceně. Úkol s kytičkou: dokreslujeme naprosto stejný tvar. Barevné příklady, dokončete stranu 1 celou (žlutě vymalujte i políčka s číslem 4, sice jsme se ji ještě neučili, ale děti číslo 4 samozřejmě bez problémů poznají). Matematika, str. 6, cv. 1, 2. Pracujte stejně jako u číslice 1 a 2 (kostka, kuličky počítadla, škrtáme obrázky, které nejsou v počtu tří, počítáme předměty na obrázku s pohádkou). Dále jsme si dnes rozdali pracovní sešit na prvouku. Společně jsme udělali cvičení 2 na str. 3. To bludiště je trochu netypické. Zadání najdete na zeleném pruhu ve spodní části stránky. Každá část (třída, tělocvična apod.) má svoji cestu ven.
8.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 8.9.
Moje první psaní, str. 4. Pracujte podle pokynů. Nezapomeňte si před psaním rozcvičit ruku (viz říkanka na str. 1). Živá abeceda, str. 4, cv. s hvězdičkou - dokončit. Cvičení se srdíčkem - zakroužkovat kartičky s dvojicemi naprosto shodných tvarů. Matematika, str. 5, cv. 3 a 4. Na obrázku jsme počítali kolik čeho tam děti najdou. Na kostce jsme vybarvili 2 puntíky, na počítadle 2 kuličky. U cv. 4 jsme škrtli obrázky, které tam nejsou v počtu dvou kusů. Obrázky ve správném počtu jsme vybarvili. Barevné příklady, str. 1, dnes vybarvujete políčka s číslem 2.
7.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 7.9.
Moje první psaní (fialový pracovní sešit se zajíčky na titulní straně) str. 3. Nejdříve si rozcvičte ruku (básnička str. 1), pak si vezměte progresu (pozor na správný úchop psacího náčiní), několikrát cvik proveďte ve vzduchu a pak teprve pracujte do sešitu. Draky si pak můžete vybarvit. Živá abeceda, str. 3, úkol s kytičkou. Slova jsme četli po řádkách, po sloupečkách, vytleskávali jsme slabiky. Pak jsme hledali rozdíly mezi prvním řádkem a ostatními řádky. Rozdíly jsme zakroužkovali. Str. 4, úkol s hvězdičkou. Domalujte první dva řádky (sluníčka, draci). Matematika, str. 5, cv. 1 a 2. Převyprávěli jsme si pohádku O Smolíčkovi, určovali jsme počty věcí na obrázku, na počítadle jsme vybarvili jednu kuličku. Ve cv. č. 2 jsme obrázky, které odpovídají počtu jedna vybarvili a ty, které neodpovídají počtu jedna jsme škrtli. Nakreslili jsme jedno sluníčko. Barevné příklady, str. 1 - hnědě barvíme políčka s číslem 1. Ostatních si zatím nevšímáme.
4.9.2020
Novinky z 1.C
Vážení rodiče, milé děti, Webové stránky naší třídy jsou na světě! Všechny děti mají v žákovské knížce nalepenou adresu stránek a jméno s kódem, které potřebujete k prohlížení fotek ve fotogalerii. Pár fotek jsem už ve třídě udělala. Až budu mít ještě nějaké, dám je do fotogalerie, ať si můžete udělat obrázek, jak to u nás ve třídě vypadá. Máme za sebou prvních několik dní ve škole. Zvykáme si, učíme se. A ještě nějakou dobu si zvykat budeme. Už trefíme do šatny, do třídy, na toaletu i do jídelny. Bezva. Příští týden si projdeme celou budovu školy a už půjdeme i cvičit do tělocvičny. Průběžně dětem vydávám nové pracovní sešity, všichni už mají žákovskou knížku i notýsek. Rodiče prosím o to, aby všechny sešity zabalili. Většina z vás už i vyplnila žákovskou knížku, děkuji. Pokud něco v žákovské knížce chybělo, dala jsem tam lepítko a prosím o doplnění. Dále vás poprosím o to, aby progresy byly v penálu. Budeme s nimi poměrně často pracovat a není možné je pokaždé lovit z kapsáře. Pokud je někdo má momentálně v kapsáři, udělejte doma s dětmi v penále místo a já progresy v pondělí s dětmi zařadím sama. Dále je důležité, aby děti v pondělí měly ve škole zásobník (desky) na číslice. Rozdáme si už kartičky s číslem 1 a kartičky s jedním puntíkem. Dále mám pro vás vzkaz z družiny. Všechny řádně přihlášené děti byly do školní družiny přijaty. Rozhodnutí o přijetí se neposílá. Tak, po tuhle chvíli je to asi všechno. Přeji krásný víkend, odpočiňte si, naberte síly a v pondělí opět hurá do 1.C! Jitka Krbcová
2.9.2020
pro 6.C
Původní stránky vaší třídy najdete zatím na adrese www.6c.trida.net
|<  <<  41/41  

nahoru webmaster