ZŠ Horšovský Týn - třída 2.C
Mgr. Jitka Krbcová

zprávy pro rodiče
|<  <<  39/39  
9.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 9.9.
Moje první psaní, str. 5. Je to cvik na uvolnění zápěstí. Ruka lehce leží na papíře a pomocí pohybu zápěstí děláme tečky - mák na misky. Připomínám procvičení ruky před psaním. Živá abeceda, st. 5 - celá. Úkoly s hvězdičkou: Povídali jsme si o obrázcích, co je na nich špatně a jak by to mělo být správně. Úkol se srdíčkem: Nepracovali jsme zcela podle pokynů v učebnici. Hledali jsme rámečky se stejnými tvary. Pokud jsme v rámečku našli dva naprosto stejné tvary, kroužkovali jsme rámeček modře. Žlutě jsme zakroužkovali rámečky, ve kterých byly tvary zrcadlově obráceně. Úkol s kytičkou: dokreslujeme naprosto stejný tvar. Barevné příklady, dokončete stranu 1 celou (žlutě vymalujte i políčka s číslem 4, sice jsme se ji ještě neučili, ale děti číslo 4 samozřejmě bez problémů poznají). Matematika, str. 6, cv. 1, 2. Pracujte stejně jako u číslice 1 a 2 (kostka, kuličky počítadla, škrtáme obrázky, které nejsou v počtu tří, počítáme předměty na obrázku s pohádkou). Dále jsme si dnes rozdali pracovní sešit na prvouku. Společně jsme udělali cvičení 2 na str. 3. To bludiště je trochu netypické. Zadání najdete na zeleném pruhu ve spodní části stránky. Každá část (třída, tělocvična apod.) má svoji cestu ven.
8.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 8.9.
Moje první psaní, str. 4. Pracujte podle pokynů. Nezapomeňte si před psaním rozcvičit ruku (viz říkanka na str. 1). Živá abeceda, str. 4, cv. s hvězdičkou - dokončit. Cvičení se srdíčkem - zakroužkovat kartičky s dvojicemi naprosto shodných tvarů. Matematika, str. 5, cv. 3 a 4. Na obrázku jsme počítali kolik čeho tam děti najdou. Na kostce jsme vybarvili 2 puntíky, na počítadle 2 kuličky. U cv. 4 jsme škrtli obrázky, které tam nejsou v počtu dvou kusů. Obrázky ve správném počtu jsme vybarvili. Barevné příklady, str. 1, dnes vybarvujete políčka s číslem 2.
7.9.2020
Práce na doma pro chybějící děti ze dne 7.9.
Moje první psaní (fialový pracovní sešit se zajíčky na titulní straně) str. 3. Nejdříve si rozcvičte ruku (básnička str. 1), pak si vezměte progresu (pozor na správný úchop psacího náčiní), několikrát cvik proveďte ve vzduchu a pak teprve pracujte do sešitu. Draky si pak můžete vybarvit. Živá abeceda, str. 3, úkol s kytičkou. Slova jsme četli po řádkách, po sloupečkách, vytleskávali jsme slabiky. Pak jsme hledali rozdíly mezi prvním řádkem a ostatními řádky. Rozdíly jsme zakroužkovali. Str. 4, úkol s hvězdičkou. Domalujte první dva řádky (sluníčka, draci). Matematika, str. 5, cv. 1 a 2. Převyprávěli jsme si pohádku O Smolíčkovi, určovali jsme počty věcí na obrázku, na počítadle jsme vybarvili jednu kuličku. Ve cv. č. 2 jsme obrázky, které odpovídají počtu jedna vybarvili a ty, které neodpovídají počtu jedna jsme škrtli. Nakreslili jsme jedno sluníčko. Barevné příklady, str. 1 - hnědě barvíme políčka s číslem 1. Ostatních si zatím nevšímáme.
4.9.2020
Novinky z 1.C
Vážení rodiče, milé děti, Webové stránky naší třídy jsou na světě! Všechny děti mají v žákovské knížce nalepenou adresu stránek a jméno s kódem, které potřebujete k prohlížení fotek ve fotogalerii. Pár fotek jsem už ve třídě udělala. Až budu mít ještě nějaké, dám je do fotogalerie, ať si můžete udělat obrázek, jak to u nás ve třídě vypadá. Máme za sebou prvních několik dní ve škole. Zvykáme si, učíme se. A ještě nějakou dobu si zvykat budeme. Už trefíme do šatny, do třídy, na toaletu i do jídelny. Bezva. Příští týden si projdeme celou budovu školy a už půjdeme i cvičit do tělocvičny. Průběžně dětem vydávám nové pracovní sešity, všichni už mají žákovskou knížku i notýsek. Rodiče prosím o to, aby všechny sešity zabalili. Většina z vás už i vyplnila žákovskou knížku, děkuji. Pokud něco v žákovské knížce chybělo, dala jsem tam lepítko a prosím o doplnění. Dále vás poprosím o to, aby progresy byly v penálu. Budeme s nimi poměrně často pracovat a není možné je pokaždé lovit z kapsáře. Pokud je někdo má momentálně v kapsáři, udělejte doma s dětmi v penále místo a já progresy v pondělí s dětmi zařadím sama. Dále je důležité, aby děti v pondělí měly ve škole zásobník (desky) na číslice. Rozdáme si už kartičky s číslem 1 a kartičky s jedním puntíkem. Dále mám pro vás vzkaz z družiny. Všechny řádně přihlášené děti byly do školní družiny přijaty. Rozhodnutí o přijetí se neposílá. Tak, po tuhle chvíli je to asi všechno. Přeji krásný víkend, odpočiňte si, naberte síly a v pondělí opět hurá do 1.C! Jitka Krbcová
2.9.2020
pro 6.C
Původní stránky vaší třídy najdete zatím na adrese www.6c.trida.net
|<  <<  39/39  

nahoru webmaster